Blog

CNC TEZGAHLARI NEDİR?

30 Aralık 2015

Günümüzde tarım ve diğer insan iş gücü gereksinimini azaltmak ve seri imalata yani fabrikasyona geçebilmek için makinalar ve bu makinalar için takım tezgahları tasarlanmıştır. Diğer makina sanayi ve otomotiv sanayinden sonra tarım makinaları imalatında da kullanılmaya gereksinim duyulmuştur. Bu tasarımcıların amacı başta da değindiğimiz gibi insan gücünü daha hızlı, güvenilir ve verimli aletlerle değiştirmek olmuştur.


CNC NEDİR?

30 Aralık 2015

Bilgisayarlı Nümeik Kontrol de tezgah kontrol ünitesinin kompütürize edilmesi sonucu proğramların muhafaza edilebilmelerinin yanında parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, proğramda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, proğrama kalınan yerden tekrar devam edebilmeve proğramı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Bu nedenle proğramın kontrol ünitesine birkez yüklenmesi yeterlidir.


CNC TEZGAHLARININ AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

30 Aralık 2015

Konvansiyonel tezgahlarda kullanılan bazı bağlama kalıp, mastar vb. elemanlarla kıyaslandığı zaman tezgahın ayarlama zamanı çok kısadır.Detaylı bir imalat planı gereklidir. Pahalı bir yatırımı gerektirir.


CNC'NİN ENDÜSTİRİDEKİ KULLANIM ALANLARI

30 Aralık 2015

Günümüzde endüstrinin talaşlı imalat adını verdiğimiz bölümü CNC' nin en yaygın biçimde kullanıldığı alandır. Bugünkü CNC'nin doğmasına da bu alanda karşılaşılan problemlerin sebep olduğu yukarıda açıklanmıştı. Üç eksenli bir freze tezgahı ilk kez 1952 yılında çalıştırıldığında bu tezgah o günkü bazı imalat problemlerinin çözümünü sağladığı için çok mükemmeldi.


CNC İŞLEME MERKEZLERİNİN KAREKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

30 Aralık 2015

Prizmatik iş parçalarının bir bağlanışta 3 hatta 4 yüzeyi aynı anda işlenebilir. Alın frezeleme, delme delik büyütme rayba ve kılavuz çekme, profil işleme, açılı delik delme vb. işlemler yapılabilir. Kullanılacak olan kesiciler tezgahın magazin kısmına yerleştirilir ve program içerisinde gerekli olan işlemlerde kullanılır. Magazinler 10-30-60-80 yada daha fazla kesici kapasitesinde sahiptir.İş parçalarının tezgaha bağlanma ve çözülme işlemlerinde robot kol ve ekipmanlar kullanılır. Böylece bu alandaki zaman kayıpları ortadan kaldırılır.


CNC TAKIM TEZGAHLARINDA KORUYUCU BAKIM

30 Aralık 2015

CNC tezgahlarındaki koruyucu bakım konusunda da en a diğer tür bakımlarda olduğu kadar azami dikkat gösterilmelidir. Çünkü yapılacak olan basit ihmal ve hatalar tezgahın sağlıklı çalışan elemanlarının hizmet dışı kalmalarına sebep olur.


MDF NEDİR ?

11 Mart 2016

MDF NEDİR ?

MDF; Termomekanik olarak odun veya diğer lignoselüozik hammaddelerden elde edilen liflerin, sentetik yapıştırıcı ilavesiyle belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra,oluşturulan levha taslağının sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle elde edilen bir üründür.


DEKORASYON VE HAYATIMIZDA Kİ YERİ.....

12 Nisan 2016

Dekorasyon dendiğinde aklımıza gelen yapı marketlerinden ve mobilya mağazalarından alınan malzemelerdir; oysa dekorasyon öylesi zengin ve geniş bir yelpazeyi içerir ki sadece bir oda, salon, banyo veya mutfağın dekorasyonu dahi başlı başına sayfalar dolusu ifadeleri gerekli kılar.


NELER YAPIYORUZ.....

06 Haziran 2016

Cnc ile Ahşap Üretimi Hem İmalatçı Hemde Kullanıcı İçin İmalat Süresi ve Tasarım Açısından Büyük Artılar Getirmektedir, Makina Parkuru ile İsterseniz bir Modülü Baştan Sona Bitirebilir İsterseniz de Bitmiş bir Modüle Bir Kaç Detay Vererek daha Dekoratif Gözükmesini Sağlayabilirsinz Aynı Zamanda Dekorasyon Anlamında Tamamlayıcı - Bütünleyici Objeler Oluşturabilirsiniz


Seperatör - Paravan Kullanımı !....

07 Haziran 2016

http://cncahsap.net Olarak Makina parkurumuzda Ürettiğimiz Seperatörler Hotel, Ev, İşyeri,Cafe,Restaurant, Cami Gibi Yaşam Alanlarında Bütünleyici ve Ayırıcı Olarak Kullanılmaktadır, Seperatçör veya Paravanın Kullanılacağı Yere Göre Ölçüsü ve alınlığı Çok Önemlidir, Örneğin Yerden Tavana Yapılan Bir Paravan için 8mm veya 12mm Kalnlık Kesinlikle Az Kalacaktır


Cnc Kesim Ayna Çerçeveleri ve Kullanım Yerleri

15 Haziran 2016

Ahşa el Oyması Aynalar, Evinizin İstediğiniz Köşesine Zevkinize Uygun Yapılabilr Ancak Bu Şekilde Birebir Tasarlanıp Üretilen Ayna Çerçeveleri Fiyat Açısından Yüksek Bütçeli Olması Nedeniye Yerini hızlı Bir Şekilde Ahşap Cnc Kesim Ayna Çerçevelerine Bırakmıştır.


Mobilya Nedir ?

19 Temmuz 2016

Anlam olarak mobilya veya mobilye (İtalyanca mobilia; Fransızca mobilier), oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşyadır.

Bu tanımlamadan da anlaşılacağı gibi, mobilya, işlevsel değeri ile mekanın kullanışlığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel ya da çirkin görünmesini, yaşadığımız veya çalıştığımız mekanların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan, kısaca sanat ve tekniği birleştiren bir üründür.